Dołącz do czytelników
Brak wyników

AKTUALNOŚCI

9 marca 2020

Coraz więcej kobiet w przemyśle i w transporcie

0 326
Wg danych GUSu, w polskim transporcie prawie 1/5* pracowników stanowią kobiety. Pełnią one też ważną rolę w sektorze produkcyjnym, w tym również w jego obszarach związanych bezpośrednio z funkcjonowaniem branży TSL. Przykładowo w Wieltonie - jednym z największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie, liczba zatrudnionych Pań stale wzrasta, a obecnie aż 80 z nich wykonuje prace na hali produkcyjnej.

Pozornie niepopularne wśród pań sektory: transport i przemysł - nie muszą być na nie zamknięte. Co ciekawe, choć Panie stanowią tylko 2% profesjonalnych kierowców**, to struktura osób pracujących przy wytwarzaniu pojazdów jest już zdecydowanie inna. Potwierdzają to dane, wg. których coraz więcej kobiet wybiera m.in. pracę operatora, czy montera w przemyśle. Odzwierciedleniem tych trendów jest sytuacja w Wieltonie. Spółka zatrudnia obecnie 233 kobiety na różnych stanowiskach. Od 2010 roku odsetek pań wzrósł o ponad 5%. Zajmują się one zarówno pracami biurowymi, jak i pełnią znaczącą rolę w procesie produkcji.

POLECAMY

Kobiety pracujące w zakładzie często zaprzeczają utartym schematom i realizują zadania postrzegane jako typowo męskie. W Wieltonie są one wspierane poprzez wdrażanie szeregu rozwiązań, które podnoszą komfort pracy i sprawiają, że nie...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy