Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYDARZENIA

7 września 2017

Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems

0 371
5 sierpnia br. w Żabowie pod Szczecinem w ramach Innovation Day by Europa Systems odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems, któremu towarzyszyły prezentacje innowacyjnych produktów stworzonych przez firmę.

Ponad 150 zgromadzonych gości miało okazję przyjrzeć się, gdzie i jak powstają nowoczesne rozwiązania intralogistyczne, a podczas wieczornego spotkania biznesowego na największym żaglowcu świata porozmawiać, jak dzięki nim złapać wiatr w żagle.

POLECAMY

TEKST: Magdalena Libiszewska

W nowym Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems będzie pracowało 200 polskich inżynierów. Na ponad 2100 mkw. powierzchni powstawać będą projekty i produkty, które będą rozwiązywać intralogistyczne problemy przedsiębiorstw przynajmniej w całej Europie. Już teraz Europa Systems w swoim ponaddwudziestoletnim doświadczeniu ma na koncie realizacje setek projektów w ponad 35 krajach. Jest zarówno generalnym wykonawcą rozwiązań intralogistyczych – dostarcza kompleksowe linie przenośników, automatyki i systemów składowania dla końcowych klientów, integruje je z istniejącymi systemami, odpowiada za całość inwestycji  – jak i działa jako partner technologiczny dla integratorów automatyki. Firma współpracuje z klientami od branży FMCG, automotive ze szczególnym uwzględnieniem branży oponiarskiej, a kończąc na przemyśle opakowań, drzewnym i stalowym.

W Centrum Badań i Rozwoju obok hali produkcyjnej zlokalizowane będą nowoczesne przestrzenie biurowe, park maszynowy i zaplecze techniczne.

W bardzo krótkim czasie, dzięki zaangażowaniu całego sztabu ludzi, udało się stworzyć przestrzeń, w której  polscy inżynierowie będą na nowo określać polską myśl logistyczną, w której na pewno będziemy kształtować i wyznaczać nowe trendy w intralogistycepowiedział podczas otwarcia Michał Kaźmierczak, CEO Europa Systems.

Jeszcze w tym roku firma wydzieli w strukturach własną komórkę badawczą, która ściśle będzie współpracować z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

W 2014 roku Europa Systems została częścią grupy kapitałowej PAGED SA. 

Dla nas Europa Systems i jej rozwój przez ostatnie lata to pasmo nieustających sukcesów. Otwarcie Centrum Badań i Rozwoju to święto i jest nam niezmiernie miło, że tego dnia możemy celebrować je w tak znakomitym gronie ponad 150 gości z Polski i Europy. Gratuluję firmie i życzę kolejnych sukcesów - dodał Tomasz Modzelewski, prezes PAGED SA.

Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina, podczas uroczystości otwarcia centrum podkreślał wagę regionu na logistycznej mapie Polski.

Szczecin i region zachodniopomorski stają się doskonałym zagłębiem logistycznym. ...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy