Bobcat zaprezentował szeroką gamę sprzętu do transportu bliskiego materiałów na targach LogiMAT

- Firma po raz pierwszy pokazała pełną ofertę po rebrandingu -

AKTUALNOŚCI MAGAZYNOWANIE

Na tragach LogiMAT 2024 po raz pierwszy została zaprezentowana pełna linia sprzętu do transportu bliskiego materiałów firmy Bobcat. Globalny rebranding i integracja działu Doosan Industrial Vehicle (DIV) pod marką Bobcat, z jego ofertą wózków widłowych i sprzętu magazynowego zapewni jeszcze więcej rozwiązań pomagających klientom Bobcat osiągnąć więcej. Od 1 stycznia 2024 r. cały sprzęt do transportu bliskiego materiałów tej marki jest produkowany w firmowych kolorach Bobcat – białym i pomarańczowym.

Marka Bobcat jest znana na całym świecie z szerokiej oferty maszyn kompaktowych wykorzystywanych w budownictwie, rolnictwie, kształtowaniu krajobrazu, rozbiórkach i wielu innych branżach. Ładowarki i podnośniki teleskopowe Bobcat, które mogą być wyposażone w osprzęt, taki jak widły paletowe, łyżki, chwytaki, chwytaki do bali czy pojemniki wywrotowe często są wykorzystywane do przenoszenia materiałów i prac logistycznych. Dlatego wprowadzenie całej linii spalinowych i elektrycznych wózków widłowych oraz sprzętu magazynowego to naturalne uzupełnienie oferty Bobcat.

- Dzięki naszemu nieustającemu zaangażowaniu w innowacje i doskonalenie znacząco rozszerzyliśmy gamę naszych produktów, nie aby tylko spełniać potrzeby naszych lojalnych klientów, ale by również inspirować nowych klientów i umożliwiać im sprostanie najtrudniejszym wyzwaniom powiedział Scott Park, dyrektor generalny i wiceprezes Doosan Bobcat. - Nasza rozszerzona oferta rozwiązań pozwala jeszcze większemu gronu klientów osiągać coraz więcej, dodał.

Sprzęt do transportu bliskiego materiałów w LogiMAT

Na targach LogiMAT 2024 ekspozycja produktów Bobcat obejmowała spalinowe i elektryczne wózki widłowe, wózki wysokiego składowania oraz sprzęt magazynowy, taki jak paleciaki i sztaplarki. Pokazany został  również  superkompaktowy podnośnik teleskopowy Bobcat TL25.60, który pozwala na pracę w ograniczonej przestrzeni z równie wysoką wydajnością, dzięki niewielkim rozmiarom i doskonałej zwrotności maszyny. 

Na stoisku na LogiMAT  zaprezentowano sprzęt do transportu bliskiego materiałów:

Wózki widłowe z silnikiem wysokoprężnym:

 • D160S-9
 • D50SC-9
   

Elektryczne wózki widłowe:

 • B25NS
 • B20X-7 Plus
 • B80NS
   

Wózek wysokiego składowania:

 • BR16J-9
   

Wyposażenie magazynowe:

 • BPL18S-7 prowadzony wózek paletowy
 • BPR20S-7 samojezdny wózek paletowy
 • Sztaplarka podwójna BDR13S-7
 • Sztaplarka paletowa LSM12N-7
   

Modele te są reprezentatywne dla produktów z szerokiej oferty sprzętu Bobcat do logistyki i transportu bliskiego materiałów, która obejmuje obecnie różne linie produktów: serię wózków widłowych z silnikami wysokoprężnymi o udźwigu 2–16 t; serię wózków widłowych LPG o udźwigu 2–7 t oraz serię elektrycznych wózków widłowych o udźwigu 1,2–10 t. Ten ostatni segment zawiera również linię trójkołowych wózków widłowych do prac lekkich 1,2–2 t. Jak wspomnieliśmy powyżej, sprzęt magazynowy to także wózki paletowe, sztaplarki i wózki wysokiego składowania.

Przypisy