Autor: Beata Gądek

Radca prawny w TC Kancelaria Prawna, absolwentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu zakończoną pozytywnym wynikiem egzaminu radcowskiego i uzyskaniem uprawnień do wykonywania zawodu radcy prawnego. Ma szeroką wiedzę w zakresie opiniowania warunków umów przewozu. Doradza przedsiębiorcom w sporach sądowych na gruncie Konwencji CMR oraz prawa przewozowego.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Na jakie problemy przy załadunku może napotkać przewoźnik w świetle prawa transportowego? - Prawidłowe przygotowanie zlecenia transportowego

Kwestie załadunku są jednymi z kluczowych, które muszą zostać określone przed rozpoczęciem przewozu. Ich szczegóły powinny znaleźć się w spisanym zleceniu transportowym, by w razie sporu móc odwołać się do ustaleń. Te z kolei muszą być zgodne z przepisami prawa – w przeciwnym razie nie będą wiążące.

Czytaj więcej

Kary za uszkodzenie lub zaginięcie towaru – czy można ich uniknąć? Odpowiedzialność przewoźnika

Uszkodzenie towaru lub jego zaginięcie to jedna z najtrudniejszych sytuacji, z którą czasami musi zmierzyć się przewoźnik. Okoliczności zdarzenia nie zawsze są łatwe do ustalenia, a sprawca szkody często zaprzecza, że to on ponosi odpowiedzialność. O odpowiedzialności przewoźnika za uszkodzenie lub zagubienie przewożonego towaru opowiada Beata Gądek, prawnik z TC Kancelarii Prawnej.

Czytaj więcej