Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

29 sierpnia 2019

Zerowa emisja do 2050 roku – DHL wspiera ochronę środowiska

0 404
DHL Express chce do 2025 roku wyszkolić ponad 80 proc. pracowników na ekologicznych specjalistów. Firma zamierza obniżyć do zera emisję zanieczyszczeń powietrza powstających podczas transportu do 2050 roku.

Grupa DHL rozwija swój program zrównoważonego rozwoju, będący częścią globalnej strategii GoGreen. W jego ramach firma zdecydowanie wdraża rozwiązania rozwijające na świecie ekologiczną logistykę. Plany grupy DHL są ambitne – w ciągu najbliższych 30 lat zamierza zredukować do zera emisję zanieczyszczeń, które powstają na skutek operacji logistycznych. 

POLECAMY

Nie jest to jednak pierwszy w historii DHL tak odważny cel związany z ochroną światowego środowiska. W 2008 roku DHL zobowiązał się, że do 2020 roku poprawi swoją efektywność węglową o 30 proc. w stosunku do poziomu z 2007 roku. Wymagało to wdrożenia innowacji i zupełnie nowego podejścia do kwestii ekologicznej logistyki. Wysiłki opłaciły się – cel został osiągnięty już w 2016 roku, czyli na 4 lata przed zakładanym terminem, a DHL wypracował w tym czasie pozycję eksperta w dziedzinie...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy