Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

7 maja 2018

Wirnik turbiny parowej dostarczony do Korei Południowej

0 366
Agility zorganizował dla klienta z branży energetycznej dostawę wirnika turbiny parowej do elektrowni w Korei Południowej. W ciągu 3 dni ładunek o wadze ponad 20 ton pokonał dystans ok. 9 tysięcy km.

Wirnik turbiny parowej został przetransportowany w specjalnie przygotowanej skrzyni o długości 7.7 m, wysokości 2.3 m i szerokości 1.81 m, co miało zapewnić bezpieczny przewóz i zapobiec uszkodzeniu w czasie załadunków i rozładunków. Transport, zorganizowany w systemie door-to-door, składał się z trzech etapów. Najpierw urządzenie przewieziono z Wrocławia na lotnisko w Wiedniu samochodem z naczepą o ładowności 24 ton, skąd zostało przetransportowane samolotem Boeing 747F na lotnisko Seul Incheon w Korei Południowej. Ostatnim etapem było przewiezione ładunku niskopodwoziowym samochodem platformą do elektrowni w Bucheon. 

POLECAMY

Przygotowując propozycje, sprawdziliśmy i przedstawiliśmy różne warianty transportu, w tym morski i czarterowy. Klient wybrał wersję transportu lotniczego jako najbardziej optymalną i najlepiej dopasowaną do jego potrzeb - mówi Piotr Klimecki, business development manager Agility Logistics, odpowiedzialny za opracowanie projektu i nadzór nad organizacją transportu.

Transport precyzyjnie zaplanowany 

Przy planowaniu transportu wirnika turbiny parowej spedytorzy Agility Logistics musieli szczególnie uwzględnić sposób jego załadunku i rozładunku, zarówno na samochód jak i samolot, oraz odpowiednie zabezpieczenie w czasie transportu. Mimo dużych rozmiarów i wagi urządzenie jest bardzo wrażliwe na uszkodzenia. Tego typu wirniki są od...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy