Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

4 października 2018

Testy elektrycznych pojazdów dla listonoszy

0 298
Listonosze Łodzi, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Konstantynowa Łódzkiego, Raszyna, Nowego Dworu Mazowieckiego, Piastowa, Radomia oraz Pabianic wezmą udział w organizowanych przez Pocztę Polską testach pojazdów elektrycznych.

To kolejny etap przygotowań operatora wyznaczonego do wejścia w życie regulacji wynikających z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wiosną rozpoczęły się największe w Polsce testy samochodów elektrycznych, w przyszłym roku rozpocznie się pozyskanie elektromobilnych aut.

POLECAMY

Do udziału w testach pojazdów elektrycznych Poczta Polska wybrała szeroki wariant konstrukcji i rozwiązań pozyskanych od 8 producentów i dystrybutorów tego typu urządzeń obecnych na polskim rynku. W sumie przetestowanych zostanie 15 pojazdów, wśród nich znajdują się:

  • skutery:

- iTango, Goodyear Ego2, (użyczający Tomasz Wrzosek Tomax)
- Askoll eSpro45(użyczający VELOMOTORS Sp. z o.o.)
- Vectrix VX-2 (użyczający M.P. Tech Sp. z o.o.)
- Romet Ecodelivery (użyczający Arcus & Romet Group Sp z o.o.)
- Ligier Pulse 3 (użyczający Automicro Sp z o.o.)

  • małe pojazdy:

- SAM (użyczający S.A.M. Polska Sp. z o.o.)
- Romet 6E (użyczający Arcus & Romet Group Sp z o.o.)
- Eidola City, Eidola Cargo (użyczający APP Sp. z o.o.)

  • rowery:

- Romet ERT 100 M i D (użyczający Arcus & Romet Group Sp z o.o.)
- Maxim MC 010 (użyczający Biuro Ekonomiczno-Handlowe Jan Zasada Sp. z o.o.)

Pojazdy elektryczne mają ułatwić pracę listonoszy. Testowane obecnie pojazdy posłużą w szczególności do przewozu listów i mniejszych przesyłek paczkowych z zachowaniem bezpieczeństwa oraz wszelkich norm przewozu. Niewykluczone, że w przyszłości Spółka zdecyduje się na ich zakup.

Poczta Polska prowadzi projekt „Elektromobilność”, by jak najlepiej być przygotowanym do wprowadzenia „Stref Czystego Transportu”. Liczymy nie tylko na oszczędności, ale także na to, że spółka będzie postrzegana jako dbająca o lokalne społeczności i zainteresowana pozytywnym wpływem na środowisko poprzez ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. Jednocześnie bardzo zależy nam na poprawie komfortu pracy pocztowców, dlatego testujemy użyteczność pojazdów w codziennej pracy listonoszy i kurierów - mówi członek Zarządu Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel.

To kolejny etap realizowanego przez spółkę projektu „Elektromobilność”. W kwietniu rozpoczęły się testy pojazdów elektrycznych do 800 kg ładowności. Brało w nich udział 15 pojazdów  kilku producentów: Citroen Berlingo, Melex 381, 382 i 391, Ni...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy