Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

6 grudnia 2018

Szczyt paczkowy czas zacząć

0 352
Od początku listopada, dzień po dniu liczba paczek w firmach kurierskich systematycznie wzrasta. Jednak prawdziwy szczyt zaczyna się pod koniec listopada, po "czarnym piątk"” i następującym po nim "cyfrowym poniedziałku".

11,3 mln obsłużonych paczek, średnio 600 tys. na dobę. Te liczby dotyczą ubiegłego szczytu paczkowego w DPD Polska (dane za grudzień 2017), podczas którego rekordowe wolumeny (blisko 900 tys. paczek, czyli średnio 30 doręczeń na sekundę) zanotowano 18 grudnia 2017.

POLECAMY

Każdy kolejny rok jest dla nas rekordowy. Od wielu lat utrzymujemy ok. 20 procentowy wzrost r/r. W całym 2017 r. doręczyliśmy 126 mln przesyłek, czyli 23% więcej niż w 2016 r. To świadczy o rosnącej dynamice rynku, ale także pokazuje wysoki poziom zaufania do naszych usług. Dlatego robimy wszystko, by nie zawieść naszych klientów i odbiorców paczek także w okresie przedświątecznym - zapewnia Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Przejście w tryb specjalny

W DPD Polska z końcem października uruchamiane są specjalne procedury na czas świątecznego szczytu paczkowego. Celem tych działań jest zachowanie bardzo wysokiej doręczalności - aż 95 przesyłek na 100 trafia do rąk odbiorcy już w pierwszej próbie. W tym okresie firma zwiększa zatrudnienie, m.in. w magazynach, contact center oraz na stanowiskach kurierów.

Wszystko po to, aby doręczenia odbywały się płynnie, także w przedświąteczne soboty. Skuteczność doręczeń zależy jednak nie tylko od kuriera czy pogody za ...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy