Dołącz do czytelników
Brak wyników

MAGAZYNOWANIE

24 stycznia 2018

Rozwiązanie rewolucjonizujące branżę

0 227
STILL poddaje swój hitowy produkt - elektryczne wózki widłowe serii RX 20 gruntownej modernizacji.

STILL poddaje swój hitowy produkt - elektryczne wózki widłowe serii RX 20 gruntownej modernizacji.

POLECAMY

Wprowadzając w roku 2005 na rynek serię srebrno-pomarańczowych elektrycznych wózków widłowych RX 20, STILL trafił w gusta branży. Potwierdza to już ponad 80 tys. wyprodukowanych egzemplarzy tego produktu. STILL - hamburski specjalista do spraw logistyki wewnętrznej zdecydował się jednak poddać swój hitowy produkt całkowitej modernizacji i zadbać o jeszcze bardziej kompaktową budowę, większą ergonomię, wydajność i precyzję pracy wózków. Postanowił także wyposażyć pojazdy w przemyślane systemy wspomagające. 

Nowa seria RX 20 składa się łącznie z 13 typów wózków widłowych przeznaczonych do obsługi ładunków od 1,4 do 2 ton przy środku ciężkości wynoszącym 500 mm. Te inteligentne, a zarazem uniwersalne urządzenia doskonale nadają się do pracy łączonej, tzn. mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku – wózki poruszają się z prędkością sięgającą 20 km/h, dzięki czemu szybko i bezpiecznie transportują produkty nawet na dłuższych dystansach. Pojazdy serii RX 20 udowadniają swoje przewagi również podczas układania palet na wysokości do 5900 mm. 

Te wydajne wózki widłowe mają szerokie spektrum zastosowań. Doskonale nadają się do wymagającej bezawaryjności i dużej wydajności przeładunku intensywnej pracy wielozmianowej. Dzięki niezwykle kompaktowej budowie idealnie sprawdzają się przy operowaniu ładunkami w wąskich korytarzach.

Przegląd dokonanych modernizacji:
Zwiększona moc i wydajność pracy:
Wózki widłowe zostały wyposażone w całkowicie nowy moduł napędowy z dwoma obudowanymi trójfazowymi silnikami jezdnymi, posiadającymi aktywny układ chłodzenia oraz nową wersję przetwornicy. Takie rozwiązanie niemal nie wymaga konserwacji, zapewniając wydajną i niezawodną pracę wózków, a także swobodny podjazd na rampę. W zależności od nośności znamionowej, te niezawodne wózki potrafią przy pełnym załadunku pokonywać rampy i podjazdy o nachyleniu nawet 20%. 

Pojazdy pracują w trybie oszczędnym lub w trybie wysokiej wydajności przeładunku - w zależności od ustawień dokonywanych jednym przyciskiem. W każdym programie można ustawiać prędkość, przyspieszenie oraz elektryczne hamowanie w przypadku zmiany kierunku jazdy. 

Duża zwrotność i kompaktowe wymiary: Dla Klientów poszukujących wyjątkowo kompaktowych wózków o udźwigu 1,4 lub 1,6 tony najlepszym wyborem będą wersje RX 20-14C oraz RX 20-16C, charakteryzujące się niezwykle dużą zwrotnością. Zwiększono ją dzięki zastosowaniu wyjątkowo krótkiej ramy, która umożliwia operowanie ładunkiem w wąskich korytarzach roboczych, a równocześnie pozwala na stosowanie baterii o dużej pojemności (625Ah).

Pracę w wąskich korytarzach roboczych w przypadku wózków 4-kołowych ułatwia oś łamana. W porównaniu do poprzednich wersji warianty 3-kołowe mają wymiary mniejsze nawet o 29 mm, a 4-ko...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy