Dołącz do czytelników
Brak wyników

MAGAZYNOWANIE

29 sierpnia 2019

Rozwiązania magazynowe WDX dla e-commerce (1/3)

0 395
W zmieniającym się świecie przedsiębiorstwa handlowe muszą nadążać za oczekiwaniami oraz nawykami zakupowymi swoich klientów, a te z kolei kształtuje technologia. Wielokanałowość sprzedaży to już nie trend, to konieczność pozwalająca na budowanie przewag rynkowych.

Nowa rzeczywistość dystrybucji to szybka dostawa, elastyczna polityka zwrotów oraz jak najlepsza obsługa klienta. WDX S.A. oferuje kompleksowe systemy magazynowe. Przedstawiamy mini cykl prezentujący rozwiązania Warehouse Development Experts dla e-commerce. Zaczynamy od wielopiętrowej zabudowy magazynowej.

POLECAMY

Dodatkowa przestrzeń potrzebna od zaraz

Klienci cyfrowi są przyzwyczajeni do dostępu do produktu o każdej porze dnia i nocy. Rozwój kanału sprzedaży internetowej nakreśla przed firmą nowe cele z zakresu logistyki magazynowej. Okazuje się, że wymagane są zmiany. Zaczyna brakować miejsc składowania, a przepustowość systemu okazuje się niewystarczająca. Nowe centrum dystrybucyjne to kosztowne przedsięwzięcie, a jego wybudowanie to proces mocno rozciągnięty w czasie. Nawet jeśli firma znajdzie w preferowanej okolicy obiekt, który spełnia jej wymagania to musi go wyposażyć, obsadzić personelem oraz uruchomić. Estymowany czas do osiągnięcia pełnej wydajności? Powyżej 12 miesięcy. A może warto postawić na zabudowę wielopiętrową? Antresolę, pomost czy też podest w obrębie posiadanej hali? Na tym etapie najważniejszą przewagą jest posiadanie wykwalifikowanej, znającej procesy kadry zarządzającej.

Antresole magazynowe i podesty robocze

Najprościej rzecz ujmują...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy