Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

16 sierpnia 2018

Logistyka na błysk

Dachser prowadzi dostawy dla Flowey. Dzięki połączeniu pasji i inteligentnej logistyki, współpraca ta umożliwia sprawny transport towarów, w tym substancji niebezpiecznych, oraz sprzyja dalszej ekspansji firmy.

Myjnia przyszłości? W tej branży, podobnie jak w wielu innych, w pierwszej kolejności spogląda się na rozwiązania stosowane w Stanach Zjednoczonych. W końcu kraj ten może się poszczycić obiektami, w których zwykłe mycie staje się niezwykłym doświadczeniem. To tam znajdują się tunele, przypominające scenę z hitowego filmu „Park Jurajski” czy używa się piany do mycia w najróżniejszych kolorach tęczy. Choć w przypadku Europy nie jest jeszcze tak kolorowo, automatyczne myjnie mają tutaj długą historię: w Niemczech technologię polegającą na wykorzystaniu dwóch szczotek działających na torach wokół samochodu opatentowano w 1962 r.

POLECAMY

Od tamtej pory myjnie samochodowe zaczęły stanowić stały element codziennego życia oraz źródło inspiracji dla wynalazców i przedsiębiorców, takich jak Filippo Florio oraz Simon Weynachter, którzy w 1990 r. założyli firmę Flowey, specjalizującą się w środkach czyszczących używanych w myjniach samochodów osobowych i ciężarówek. Zaczęli od małego przedsiębiorstwa, ale w krótkim czasie znacznie się rozwinęli. Dziś, w swojej siedzibie głównej w mieście Bissen w Luksembugu, firma zatrudnia 50 pracowników, osiągając rocznie przychody w wysokości 10 milionów euro. Do jej kluczowych klientów należą operatorzy myjni samochodowych, a głównym rynkiem zbytu jest Francja. To właśnie tam...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy