Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

15 marca 2018

Jaką podróż odbywa pisanka na Wielkanoc?

0 283
Jednym z najważniejszych świątecznych zadań jest zakup wielkanocnych jaj. O jakość jaj w drodze "od kurki do stołu" dbają między innymi firmy transportowe, takiej jak Fresh Logistics Polska.

Łacińskie powiedzenie "ab ovo", które w przenośni znaczy "od samego początku" w tłumaczeniu dosłownym brzmi: "od jajka". Jajko jest symbolem zwycięstwa nad śmiercią, życia wiecznego.

POLECAMY

Najdroższe jajko świata - złote jajko koronacyjne Fabergé - pochodzące z kolekcji carów rosyjskich Romanowów - zostało wycenione na ponad 50 mln dolarów!!! Te tradycyjne jaja kurze co prawda nie są aż tak kosztowne, ale w okresie wielkanocnym z całą pewnością są na wagę złota.

Polska „krajem z jajem”?

Polska jest w ścisłej czołówce producentów jaj konsumpcyjnych w Unii Europejskiej. Nasza przeciętna, rodzima kura znosi średnio około 200 jaj rocznie. Najwięcej produkuje się w Wielkopolsce i na Mazowszu – około 50% produkcji krajowej. Z opublikowanych przez GUS danych wynika jednak, że Polacy jedzą coraz mniej jaj. Przeciętne spożycie na jedną osobę w gospodarstwie domowym spadło od 12,8 w 2010 do 11,6 w 2016 roku. Natomiast okres Wielkanocny bez wątpienia charakteryzuje się zwiększonym popytem na wspomniany produkt.

Pisankowy zawrót głowy

Przedświąteczne nastroje daje się wyczuć nie tylko podczas rodzinnych pogawędek czy porządków, ale przede wszystkim w sklepach i marketach. Kolorowe pisanki, wielkanocne króliczki czy cukrowe baranki, zdobią sklepowe wystawy na długo przed Wielkim Tygodniem. Odbiorcy tworzą długie listy zamówień, producenci i dystrybutorzy włączają dodatkowe moce, aby sprostać oczekiwaniom rynku.

Biorąc pod uwagę skalę wzrostu zamówień jest to szczególnie wymajający okres zarówno dla pionów produkcyjnych jak i logistycznych. Jako operator logistyczny świetnie znamy realia przedświąteczne i razem z naszymi klientami oraz odbiorcami realizujemy dystrybucję oraz wspomagamy firmy w realizowanych przez nich akcjach specjalnych. Wielokrotnie spotykamy się z zapytaniami od klientów o zapewnienie miejsca w magazynach oraz przygotowanie zestawów np. promocyjnych. Nasze zespoły etykietują towar, naklejają kolorowe pisanki czy świąteczne napisy. Dzięki takim usługom nasi klienci nie mają problemu z organizacją zasobów w czasie ...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy