Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

13 sierpnia 2019

Jak nadać kurierem samochody Formuły 1 i eksponaty Rolling Stones?

0 345
Przetransportowanie bolidu F1 z Chin do Budapesztu w 5 dni? Przeniesienie wystawy Rolling Stones Exhibitionism w tydzień na drugi koniec świata? Dzięki rozwojowi rynku przesyłek międzynarodowych to możliwe. Nietypowe, ciężkie – nawet ważące 3000 kilogramów przesyłki – w kilka dni można dostarczyć w dowolne miejsce na kuli ziemskiej.

Tak wyjątkowe przesyłki jak samochody Formuły 1, eksponaty wystawy Rolling Stones Exhibitionism czy nosorożce nie zdarzają się często. Jednak zapotrzebowanie na szybki transport ciężkich towarów – np. mebli lub części do samochodu - wraz z rozwojem branży e-commerce systematycznie rośnie. Nic więc dziwnego, że najpopularniejszym krajem, zwłaszcza pod względem importu produktów do Polski, są Chiny – udział ciężkich przesyłek na tej trasie wynosi już około 25 proc. wszystkich. Firmom oferującym cięższe wyroby, którym zależy na czasie dostarczenia produktu, z pomocą przychodzi DHL Express, która jest w stanie w kilka dni zapewnić transport międzynarodowy przesyłkom ważącym do 3 ton na terenie wszystkich państw i terytoriów. Dzięki wykorzystaniu samochodów wyposażonych w specjalne windy, możliwe jest łatwe załadowanie i rozładowanie ciężkich przesyłek do specjalnych kontenerów ULD, które trafiają następnie do samolotów. Dzięki temu DHL Express może dostarczać tego rodzaju zamówienia tak szybko jak zwykłe przesyłki.

POLECAMY

Przesyłki o wadze do 1000 kg możemy przyjąć do transportu tego samego dnia, kiedy wpływa do nas zlecenie. Potrzeby transportowe przekraczające 1000 kg warto zgł...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy