Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

10 października 2018

GEFCO Polska strategicznym partnerem logistycznym SCANII

0 321
GEFCO rozszerza współpracę z producentem samochodów ciężarowych i autobusów SCANIA. Prowadzona przez GEFCO Polska obsługa logistyczna obejmuje konsolidację towarów od kilkudziesięciu producentów z kraju, a następnie dostawę do wszystkich fabryk SCANII w Europie.

Bezpośredni transport na linie produkcyjne w pięciu krajach jest realizowany codziennie z magazynu GEFCO Polska w Plewiskach k. Poznania. To przykład modelowej współpracy, która towarzyszy projektom prowadzonym dla innych klientów.

POLECAMY

SCANIA i GEFCO rozpoczęły współpracę w 2015 roku. Początkowo jej zakres obejmował dostawy z magazynu konsolidacyjnego ówczesnego partnera logistycznego do fabryk producenta pojazdów. Współpraca przebiegała tak pomyślnie, że GEFCO przejęło również proces konsolidacji towarów - czyli kompleksowy odbiór części i podzespołów od wszystkich dostawców SCANII z Polski i Litwy, którzy produkują m.in. konstrukcje ramowe, elementy karoserii czy wiązki elektryczne.

Most między dostawcami z Polski i fabrykami SCANII

Towary od dostawców z różnych regionów Polski, Litwy i Łotwy przewożone są za pośrednictwem sieci GEFCO do magazynu konsolidacyjnego w Plewiskach. Odbywa się to na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest dostawa bezpośrednia transportem całopojazdowym. Kolejnym modelem odbioru jest tzw. milk run. W tym przypadku optymalizacja transportu jest możliwa dzięki zbieraniu towarów od kilku dostawców. Wypełnione auto dojeżdża do magazynu konsolidacyjnego GEFCO, gdzie towar jest ustawiany w sekwencje uwzględniające dalszy transport bezpośrednio na linie montażowe w fabrykach SCANII. Trzecim rozwiązaniem jest transport drobnicowy najmniejszych partii towarów do regionalnych cross-docków. Po przeładunku części są transportowane do magazynu konsolidacyjnego w Plewiskach, a dalej do fabryk SCANII...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy