Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

26 marca 2018

Dodatkowa sortownia Poczty Polskiej do obsługi przesyłek z zagranicy

0 388
Od marca Poczta Polska zmienia logistykę obsługi przesyłek z Nowego Jedwabnego Szlaku. Pierwsze kontenery z przesyłkami, które nadchodzą koleją przez przejście graniczne w Małaszewiczach, przyjmuje już sortownia w Lublinie.

Usprawnienie obsługi przesyłek jest  kluczowe dla rozwoju transgranicznego eCommerce  

POLECAMY

Rozwój transgranicznego handlu internetowego pomiędzy Azją i Europą to ogromna szansa rozwoju operatorów pocztowych działających w tym regionie. Poczta Polska wykorzystując położenie naszego kraju na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, może stać się kluczowym elementem nowego ładu kształtującego się na światowym rynku logistycznym.

Poczta Polska wraz z kilkunastoma operatorami - m.in. z Chin, Tajlandii, Japonii oraz Niemiec, czy Francji, została w maju 2016 r. sygnatariuszem deklaracji z Chongqing. Cel to wypracowanie korzystnych możliwości rozwoju handlu transgranicznego. Polska ma szansę stać się centrum logistycznym Europy Środkowo-Wschodniej.  

Porozumienie z Chinami 

Ekspansja zagraniczna Poczty Polskiej jest jednym z trzech filarów nowej strategii rozwoju Grupy na lata 2018-2022. Celem Spółki jest koordynacja wymiany handlowej między Azją a Unią Europejską i stworzenie hubu logistycznego d...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy