Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

27 października 2017

Dobry start w przyszłość z DB Schenker

0 370
Każdego roku tysiące absolwentów opuszcza mury polskich uczelni. O dobry start do kariery ci najlepsi dbają już w trakcie studiów, odbywając staże i szkolenia, które pozwalają im zdobyć pierwsze zawodowe szlify.

Programy stażowe to prawdziwa kuźnia talentów i dobry start do kariery. Przekonali się o tym uczestnicy programów stażowych w DB Schenker. 

POLECAMY

Studenci uczelni wyższych dostrzegają konieczność orientowania się w realiach pracy w zawodzie, w którym się kształcą. Jak wynika z raportu firmy doradczej KPMG „Wyzwania w zakresie aktywizacji zawodowej osób młodych”, młodzi Polacy chcą jak najszybciej startować na rynku pracy. Pracodawcy szukają wśród absolwentów osób, które mają wiedzę, ale też pewne doświadczenie. 

Opinie studentów przepytanych przez KPMG wskazują na to, że ich pierwsza praca często jest wynikiem praktyk czy staży studenckich lub przynajmniej stanowi próbę przetarcia szlaków w branży, w której będą chcieli szukać pracy w przyszłości. Studenci zdają sobie sprawę z potrzeby przygotowania i obycia ze środowiskiem pracy, zanim rozpoczną zatrudnienie na pełnym etacie. Wiedzą, że kluczem do sukcesu jest łączenie teorii z praktyką.

Z pasji do logistyki

W odpowiedzi na potrzeby i wyzwania wynikające z przemian zachodzących na rynku pracy DB Schenker już od pięciu lat organizuje program stażowy, dzięki któremu pozyskuje do firmy młodych pasjonatów branży TSL (Transport – Spedycja – Logistyka). Stażyści mogą spróbować swoich sił m.in. w dziale sprzedaży, obsługi klienta, logistyki, biznesie lotniczym, oceanicznym, lądowym oraz zespołach: HR i marketingu. Każda osoba, odbywająca staż w DB Schenker może liczyć na 3-miesięczną umowę o pracę, opiekuna stażu, a także program opieki medycznej i kartę Multisport.

Największą wartością programu stażowego, który prowadzimy od pięciu lat, jest pełne zaangażowanie uczestników w pracę zespołów i życie organizacji. Stażyści realizują samodzielnie projekty i uczestniczą w rozwoju usług DB Schenker, doskonalą swoje umiejętności przy wsparciu opiekuna stażu, otrzymują dostęp do know-how firmy. Do tej pory pięć edycji programu stażowego ukończyło ponad 60 os...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy