Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

29 sierpnia 2019

DB Schenker bada wykorzystanie egzoszkieletów

0 381
DB Schenker w kilku swoich magazynach testował zastosowanie egzoszkieletów. Dostawca usług logistycznych dąży do tego, aby odciążyć pracowników magazynów z zadań wymagających wysiłku fizycznego.

Egzoszkielety, znane również jako szkielety zewnętrzne lub roboty pomocnicze, są przenoszonymi na ciele elektromechanicznymi konstrukcjami podtrzymującymi. Są one zaprojektowane pod kątem poszczególnych stanowisk pracy i skonstruowane tak, aby wspierać pracowników magazynu podczas podnoszenia i obracania ciała. W szczególności chronione są kręgi lędźwiowe i mięśnie pleców. Obciążenie tych części ciała jest często przyczyną chorób i niezdolności do pracy.

POLECAMY

W DB Schenker pracownicy są naszym najważniejszym i najcenniejszym kapitałem. Dlatego bardzo się cieszę, że robimy kolejny ważny krok w kierunku lepszych, a przede wszystkim zdrowszych warunków zatrudnienia naszych pracowników. Dzięki temu zbliżamy się do naszego strategicznego celu, jakim jest bycie preferowanym pracodawcą oferującym innowacyjne usługi logistyczne - mówi Thomas Schulz, CHRO w Schenker AG.

Pilotaż projektu przeprowadzono na stanowi...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy