Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

21 września 2018

Dachser z nową edycją programu stażowego

0 297
Wyjazd w trasę z kierowcą ciężarówki, obserwacja pracy terminalu przeładunkowego oraz magazynu logistycznego, praca w dziale dyspozycji, w spedycji międzynarodowej - to tylko część zadań, z jakimi spotkają się stażyści.

Wyjazd w trasę z kierowcą ciężarówki, obserwacja pracy terminalu przeładunkowego oraz magazynu logistycznego, praca w dziale dyspozycji, w spedycji międzynarodowej, rozmowy z klientami czy pomoc dla zespołu handlowego - to tylko część zadań, z jakimi spotkają się stażyści, którzy rozpoczną półtoraroczny projekt szkoleniowy w Dachser w Polsce. Jeden z wiodących operatorów logistycznych uruchamia właśnie tegoroczną,  VIII już, edycję autorskiego programu stażowego. Dzięki niemu kolejna grupa młodych ludzi przejdzie uniwersalną i praktyczną szkołę logistyki, która przygotuje ich do zawodowego startu w tej branży. Nabór kandydatów do nowej edycji programu w różnych miastach Polski właśnie trwa.

POLECAMY

Dachser od wielu lat bardzo mocno angażuje się w poszukiwanie i kształcenie logistyków. Prowadzi program stażowy dla absolwentów szkół średnich oraz staże we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, które w systemie dualnym pozwalają łączyć naukę akademicką z pracą u operatora. Firma jest także partnerem innych uczelni, pomagając im rozwijać kierunki logistyczne.

Uczestnicy ruszającego niedługo stażu będą zatrudnieni w wybranych oddziałach Dachser w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Sosnowcu i w Szczecinie. Poznają  specyfikę pracy w niemalże wszystkich  działach firmy, a w każdym z nich będą uczyć się przez około dwa miesiące. Podobna ścieżka zawodowego treningu czeka na studentów dualnych, z tym, że oni będą pracować w kilkutygodniowych cyklach naprzemiennie z okresem nauki na uczelni - wyjaśnia Eliza Rocławska, kierownik ds. szkoleń i rozwoju pracowników w Dachser.

Inaugurację stażu rozpocznie spotkanie adaptacyjne wszystkich uczestników w Łodzi, podczas którego zaczną poznawać firmę Dachser i jej pracowników, w tym prezesa oraz dyrektora odpowiadającego za logistykę lotniczą i morską. Następnie  stażyści rozjadą się do swoich oddziałów. Tam będą czekali na nich opiekunowie, którzy będą wspierać młodych ludzi w zdobywaniu logistycznego doświadczenia. Stażyści będą również korzystać z wewnętrznej platformy e-learningowej, by poszerzać swoją wiedzę teoretyczną. Dzięki takiej organizacji stażu w kompletny sposób i pod okiem profesjonalistów poznają specyfikę pracy operatora logistycznego.

Formuła naszego ...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy