Dołącz do czytelników
Brak wyników

MAGAZYNOWANIE

8 lipca 2019

BEUMER Group instaluje system WCS w Europejskim Centrum Logistyki firmy Inter Cars

0 349
W nowym Europejskim Centrum Logistyki polskiej firmy Inter Cars, zajmującej się sprzedażą części zamiennych do samochodów, firma BEUMER Group zainstalowała jako integrator systemów swój elastyczny i modułowy system sterowania magazynem (WCS).

System steruje w czasie rzeczywistym całym przepływem materiału, począwszy od przyjęcia towaru aż po jego wydanie: komisjonowanie, pakowanie i wysyłka są ze sobą skorelowane, przepustowość jest zoptymalizowana, a koszty zostały zredukowane. Produkty docierają w centrum dystrybucji w odpowiednim czasie na odpowiednie miejsce.

POLECAMY

Firma Inter Cars sprzedaje z wielkim powodzeniem części zapasowe do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przedsiębiorstwo posiada kilkaset filii i oddziałów – oprócz siedziby głównej w Polsce również w państwach nadbałtyckich oraz na Bałkanach. Do tego dochodzi jeszcze obejmująca cały kraj sieć ponad tysiąca warsztatów. Do końca roku 2016 dotychczasowe centrum logistyczne znajdowało się w Czosnowie. Stamtąd towary trafiały do mniejszych centrów dystrybucyjnych w całej Europie, które z kolei dostarczały towar warsztatom oraz klientom. Jednakże liczba magazynowanych i wysyłanych części zapasowych przerosła z czasem możliwości starego centrum logistycznego. Kierownictwo firmy zdecydowało się więc zbudować nowe, zautomatyzowane Europejskie Centrum Logistyki w Zakroczymiu, około 30 kilometrów od Warszawy. Jako wykonawca generalny został zatrudniony wewnętrzny dostawca usług logistycznych ILS – i w ten sposób pojawiliśmy się my jako systemowy dostawca usług intralogistycznych informuje Sandra Lückmann, która zajmuje stanowisko Business Development Manager w BEUMER Group w Beckum, w Niemczech, i była odpowiedzialna za pomyślną realizację tego zlecenia. - Jako integrator systemów zaprojektowaliśmy i zainstalowaliśmy nie tylko kompletne urządzenia techniczne: przenośniki, urządzenia do komisjonowania i sortowania – ale również nasz elastyczny system sterowania magazynem. Jest on połączony w sieć i kieruje przepływem materiału od przyjęcia towaru poprzez zapewnienie jakości, komisjonowanie oraz pakowanie towarów, aż po wydawanie towaru.

System sterowania magazynem, który się dostosowuje

W maju 2017 roku rozpoczęło działanie nowe Europejskie Centrum Logistyki. System sterowania magazynem firmy BEUMER działa tam jako interfejs pomiędzy systemem zarządzania magazynem (WMS) użytkownika oraz całym wyposażeniem, zapewniającym przepływ materiału.

Podczas projektowania tego rozwiązania programowego skupiliśmy się nie na tym, aby dopasować procesy klienta do naszego systemu sterowania magazynem, lecz raczej ukierunkowaliśmy nasz system w związku z projektem na aktualne potrzeby klienta – objaśnia Sandra Lückmann.

Dlatego też ma on budowę modułową. System steruje pracą sortownika paczek w dziale wysyłki towaru oraz linii Pick-by-Light w dziale przyjęcia towaru, koordynuje automatyczne podawanie i przyklejanie etykiet wymaganych do wysyłki towaru oraz kieruje poszczególne artykuły na linie transportowe.

Planowanie tras transportowych w zależności od potrzeb optymalizuje wydajność systemu i koordynuje rozdzielanie różnych typów części zamiennych. Dzięki temu system sterowania magazynem zapewnia optymalną drogę towaru - opisuje Sandra Lückmann.

...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy