BEUMER Group instaluje system WCS w Europejskim Centrum Logistyki firmy Inter Cars

MAGAZYNOWANIE
W nowym Europejskim Centrum Logistyki polskiej firmy Inter Cars, zajmującej się sprzedażą części zamiennych do samochodów, firma BEUMER Group zainstalowała jako integrator systemów swój elastyczny i modułowy system sterowania magazynem (WCS).

System steruje w czasie rzeczywistym całym przepływem materiału, począwszy od przyjęcia towaru aż po jego wydanie: komisjonowanie, pakowanie i wysyłka są ze sobą skorelowane, przepustowość jest zoptymalizowana, a koszty zostały zredukowane. Produkty docierają w centrum dystrybucji w odpowiednim czasie na odpowiednie miejsce.

Firma Inter Cars sprzedaje z wielkim powodzeniem części zapasowe do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przedsiębiorstwo posiada kilkaset filii i oddziałów – oprócz siedziby głównej w Polsce również w państwach nadbałtyckich oraz na Bałkanach. Do tego dochodzi jeszcze obejmująca cały kraj sieć ponad tysiąca warsztatów. Do końca roku 2016 dotychczasowe centrum logistyczne znajdowało się w Czosnowie. Stamtąd towary trafiały do mniejszych centrów dystrybucyjnych w całej Europie,...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy