Dołącz do czytelników
Brak wyników

OPERATORZY LOGISTYCZNI

15 listopada 2018

500 domów tymczasowych z magazynu DSV do Iraku

0 383
Transport pół tysiąca składanych domków wyruszył w zeszłym tygodniu wprost z gdańskiego oddziału DSV Solutions do zniszczonego działaniami wojennymi Mosulu. Organizatorem pomocy jest Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, a projekt sfinansował polski rząd.

Gotowe do samodzielnego montażu domy zostały załadowane na 10 ciężarówek, które w ciągu kolejnych trzech tygodni pokonają ponad 4 tysiące kilometrów i dotrą do Iraku na początku grudnia. Ładunek w postaci 500 modułowych domów objął w sumie tysiąc kartonów o łącznej wadze około 88 ton. Posłużą one za schronienie dla mieszkańców zniszczonego wojną Mosulu na czas odbudowy miasta.

POLECAMY

Te innowacyjne modułowe konstrukcje zostały stworzone w ramach projektu Better Shelter, prowadzonego przez Ikea Foundation we współpracy z UNHCR (UN Refugee Agency). Jest to wyjątkowa inicjatywa, polegająca na przygotowaniu gotowych zestawów do budowy domów dla uchodźców, które są następnie wysyłane do najbardziej odległych zakątków świata. Rola DSV Solutions od 2015 r. obejmuje kompletację komponentów od dostawców z różnych krajów oraz tworzenie zestawów do samodzielnego montażu w dowolnym miejscu i to praktycznie bez użycia narzędzi. Jeden dom mieści się w dwóch paczkach i można go złożyć w jeden dzień - mówi Michał Michalski, dyrektor ds. Rozwo...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Logistyka a Jakość”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy