Czytaj bezpłatnie
najnowszy numer czasopisma

Logistyka a Jakość

POZNAJ MAGAZYN
Logistyka a Jakość

W podróży przez strony najnowszego wydania magazynu przeczytasz m.in.:

Michał Jurczak
Odpowiedź firm kurierskich na boom w e-commerce. Rynek KEP
Trzy czwarte internautów robi zakupy online. To oznacza sporo pracy dla firm, które specjalizują się w dostarczaniu zamówionych towarów. Rynek kurierów, przesyłek ekspresowych i paczek (KEP) obejmuje firmy świadczące usługi logistyczne i pocztowe, a dla których kluczowe są szybkość i precyzja dostawy. Wraz z boomem w e-commerce rosną wymagania stawiane branży KEP. Ta ostatnia, właśnie dzięki rozwojowi e-commerce, zyskała prawdziwy impuls do szybkiego rozwoju w kolejnych latach.
Wojciech Piotrowicz
Operacja logistyczna Ukraina
O pomocy humanitarnej udzielanej uchodźcom z Ukrainy przez Polaków z dr. Wojciechem Piotrowiczem, dyrektorem Humanitarian Logistics and Supply Chain Research (HUMLOG) Institute, Hanken School of Economics w Helsinkach, rozmawia Alicja Kostecka. Logistyka humanitarna polega na dostarczaniu właściwych rzeczy, we właściwym czasie, we właściwej ilości, do właściwego miejsca, celem zaspokojenia potrzeb osób poszkodowanych. Obecnie bezpośrednia pomoc odbywa się na poziomie województw, powiatów i gmin, czyli na poziomie lokalnym. Ta decentralizacja wydaje się odpowiednia, aby można było właściwie koordynować pomoc humanitarną, ponieważ umożliwia rozpoznanie lokalnych potrzeb i użycie lokalnych zasobów.
Szymon Olszewski
Optymalne rozwiązania magazynowe dla pików handlowych. Szczyty handlowe a logistyka, czyli sztuka kompromisu
Farmacja, artykuły spożywcze, sprzęt sportowy, akcesoria turystyczne, odzież, elektronika, materiały budowlane… Można wymieniać w nieskończoność. Niezależnie od branży, w tradycyjnym handlu detalicznym, biznesie hurtowym, produkcji czy bardzo gorącym ostatnio e-commerce – te wszystkie elementy łączy jedno wspólne wyzwanie: sezonowość i szczyty handlowe. Co najważniejsze: sezonowość jest przewidywalna i mierzalna! Ludzie zawsze na święta będą robić zakupy, na lato kupować sprzęt sportowy dla dzieci, a na zimę nową kurtkę czy obuwie.
Klaudiusz Madeja
Czy wodór będzie paliwem przyszłości? Trzy kolory wodoru
To pytanie zadaje sobie wielu. Odpowiedzi nie zna nikt, choć niektórzy są pewni, że ta przyszłość jest świetlista. Jednak najczęściej twierdzą tak osoby zupełnie niezorientowane w temacie. Od kilku lat często można usłyszeć, że „tylko wodór”albo „tylko samochody elektryczne”są przyszłością. Choć takie stwierdzenia padają najczęściej z ust ludzi niemających większego pojęcia o tych zagadnieniach. Wiele osób dzisiaj nie wie nawet, że „samochód wodorowy”to samochód elektryczny, w którym prąd do napędzania silnika lub silników uzyskuje się w wyniku połączenia wodoru z tlenem (upraszczając), zamiast z naładowanych akumulatorów.
Poznaj czasopismo

Logistyka a Jakość

 

Dwumiesięcznik skierowany do praktyków zarządzających logistyką poszukujących jasnych i praktycznych wskazówek oraz rozwiązań gotowych do zastosowania w bieżących zadaniach.

  • W każdym numerze – analizy bieżących zagadnień gospodarczych i społecznych, które bezpośrednio wpływają na zarządzanie logistyką, prezentacje interesujących projektów logistycznych, omówienia zmian legislacyjnych, rozmowy z menedżerami logistyki i przedstawicielami branży TSL.
  • 6 numerów w roku
  • Dostęp do archiwalnych numerów online

Autorzy